Instalacje gazowe

Samochodowe instalacje gazowe to nasza specjalność.

Montaż samochodowej instalacji gazowej przy obecnych cenach paliw stał sie opłacalny jak nigdy wcześniej. Ceny benzyny rosną z dnia na dzień coraz bardziej a ceny LPG powoli spadają. Decyzję o montażu instalacji gazowej warto podjąć już dziś!

Naszym klientom oferujemy:
  • profesjonalny montaż instalacji gazowych do samochodów osobowych i dostawczych
  • Montaż, obsługa okresowa i regulacje gazu płynnego LPG w samochodach z układem zasilania gażnikowym i wtryskowym


BRC

Sequent 24
Sequent 24

Sequent 24 jest jednym z systemów sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej, który powstał w wyniku badań oraz doświadczeń zespołu specjalistów BRC, w odpowiedzi na zapotrzebowanie grona klientów szukających niezawodnej i taniej w eksploatacji samochodowej instalacji gazowej.

System Sequent 24 przeznaczony jest do samochodów trzy lub cztero cylindrowych. Współpracuje bezpośrednio z jednostką centralną danego auta.
Stanowi kompletny zestaw autogaz, dzięki czemu wszelkiego rodzaju emulatory, jak również czujki wchodzą bezpośrednio w skład podstawowych komponentów systemuSequent fast
Sequent Plug&Drive

System wtrysku gazu SEQUENT PLUG&DRIVE jest najnowszym systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej powstałym na bazie znanego systemu SEQUENT 56.
SEQUENT PLUG&DRIVE przeznaczony jest do samochodów z wielopunktowym sekwencyjnym lub pół sekwencyjnym wtryskiem benzyny i ma zastosowanie w szerokiej gamie pojazdów wyposażonych w silniki z zapłonem iskrowym wolnossącym lub z turbo doładowaniem z 4, 5, 6, 8, i 12 cylindrami pojemności do 5000 cm3.
W systemie tym zostały zastosowane wtryskiwacze BRC których zadaniem jest wtłaczanie gazu bezposrednio do kolektora dolotowego silnika samochodu.
Każdy wtryskiwacz może obsłużyć moc do 30kW (40,8 kM) co przy mozliwości sterowania ośmioma wtryskiwaczami daje moc do 240 kW (325 kM).
W systemie tym wyeliminowano ryzyko występowania płomienia zwrotnego w kolektorze, tzw. strzałów ponieważ wtrysk gazu następuje w pobliżu zaworów ssących w momencie ich otwarcia.AutoGaz Centrum

Compact
Compact

Jest to innowacyjny i zaawansowany technologicznie sterownik LPG. Compact wyposażony został w najnowszej generacji procesor, dzięki czemu po zamontowaniu i kalibracji jest on w pełni kompatybilny z silnikiem samochodowym.
Sterownik Compact posiada zaawansowaną funkcję AAS (Automatic Adjustment System), która zapewnia bezbłędną i płynną pracę silnika.

COMPACT dedykowany jest do samochodów zasilanych benzyną z silnikiem 4cylindrowym. Dzięki zintegrowanemu czujnikowi ciśnienia i podciśnienia, ograniczona została do minimum liczba wymaganych połączeń. Bardzo ważną cechą sterownika COMPACT jest możliwość odczytu obrotów z wtryskiwaczy oraz regulacji czułości sygnału obrotowego.
Dodatkowy komfort jazdy zapewnia również zoptymalizowany system podgrzewania wtryskiwaczy. Sterownik COMPACT spełnia standardy systemu diagnostyki pokładowej OBDII / EOBD.Zenit
Zenit

Jest system sekwencyjnego wtrysku gazu LPG i CNG - "ZENIT". Nowy sterownik wtrysku gazu jest rozbudowanym i zaawansowanym systemem sterowania który zastał opracowany w firmie Auto Gaz Centrum.
Głównym założeniem było wykonanie kroku w stronę nowoczesnych, sekwencyjnych systemów sterowania wtryskiem gazu przystosowanych do wymagań zarówno najnowszych samochodów jak i nieco starszych rozwiązań.

Opracowany sterownik, który może właściwie pracować z każdym wielopunktowym wtryskiem benzyny zapewniając poprawność pracy tego systemu oraz skuteczność systemu gazowego.Sirocco
Sirocco

Sekwencyjny System Wtrysku Sirocco przeznaczony jest do samochodów z wielopunktowym wtryskiem benzyny wyposażonych w katalizator i sondę lambda oraz system diagnostyki pokładowej OBD.
Należy do najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów wykorzystujących do określenia dawki gazu czas otwarcia wtryskiwaczy benzynowych. To na jego podstawie jednostka sterująca oblicza w czasie rzeczywistym czas otwarcia wtryskiwaczy gazowych (oddzielnie dla każdego cylindra) uwzględniając dodatkowo właściwości paliwa gazowego oraz jego aktualne parametry (temperaturę i ciśnienie).

Sterownik samoczynnie przełącza auto na zasilanie gazowe po osiągnięciu przez silnik odpowiedniej temperatury. Zapewnia również automatyczny powrót na zasilanie benzyną w przypadku wyczerpania się gazu w butli (sygnalizowany dźwiękowo).
Może współpracować z ośmioma sekcjami wtryskiwaczy benzynowych. Pracuje także prawidłowo w samochodach z rozwiązaniami pośrednimi (półsekwencja) ponieważ każdy kanał pracuje niezależnie.AL 700 800
AL 700, 800

Rodzina urządzeń z serii AL- 7xx / 8xx obejmuje grupę sterowników drugiej generacji przeznaczonych do samochodów z sondą lambda i katalizatorem.
Są to urządzenia w pełni programowalne spełniające funkcję kontrolera lambda i przełącznika wyboru paliwa.

Rozbudowany kreator autoadaptacji, predefiniowane tryby pracy oraz duża ilość dodatkowych funkcji sprawia ze urządzenia te są chętnie wybierane zarówno przez specjalistów jak i mniej zaawansowanych montażystów.Kalkulator oszczędnościowy
Cena benzyny:
PLN
Cena gazu LPG:
PLN
Zużycie benzyny:
l/100km
Miesięczny brzebieg:
km
Cena instalacji gazowej:
PLN